Kraków przygotowuje się na wybory

Kraków przygotowuje się na wybory

Głównym spośród globalnych problemów w większości polskich miast jest stan dróg. Polskie miasta nie są dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.

Podobne artykuły