odwyk od alkoholu 

odwyk od alkoholu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

odwyk dla alkoholików Kraków

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, trzeba asystować w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma należytego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.

Podobne artykuły