Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/szkola-rodzenia

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, niemniej jednak także o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort i dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.